X

İlgili Alt Kategoriler

Erkek ve Kadın Parfümleri Kullanımları ve Farklılıkları

Erkek ve Kadın Parfümleri Kullanımları ve Farklılıkları
01-01-1970 tarihinde eklendi.
Erkek ve kadın parfümü arasında bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Parfümlerin farklılıkları içeriklerinde olduğu gibi ambalajlamalarında da kendini göstermektedir. Satış politikaları gereği parfümler, amaçladığı alıcı kitlesine göre dizayn edilmektedir.

Erkek ve kadın parfümü arasında bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Parfümlerin farklılıkları içeriklerinde olduğu gibi ambalajlamalarında da kendini göstermektedir. Satış politikaları gereği parfümler, amaçladığı alıcı kitlesine göre dizayn edilmektedir. Sitemizde her türden zevke sahip olan erkek ve kadınlara uygun parfümler bulunmaktadır. Parfümlerimiz orijinal parfüm ürünlerinden oluştuğu için kullanıcıların bu konuda içleri rahat olmalıdır.

Erkek ve Kadın Parfümleri Arasındaki Farklar

Erkekler ve kadınlar gerek yapısal gerekse hormonsal farklılıklar taşımaktadır. Bu nedenle iki ayrı cinsin kullandığı ürünler değişim göstermektedir. Kozmetik ürünler arasında yer alan parfümlerin içerikleri ve kokuları da cinsiyetlere göre belirlenmiştir. Erkek parfümü olarak tasarlanan kokular daha ağır kokulardan oluşmaktadır. Çünkü erkeklerin tenlerinde ağır ve odunsu kokular kendilerini daha çok belli etmektedir. Ayrıca erkek parfüm ambalajları da kadın parfümlerinden farklıdır. Erkeklerin yapıları kadınlara oranla daha büyük olduğundan erkek parfüm şişelerinin tasarımları da büyük olarak hazırlanmaktadır.

Kadınlar nazik olarak nitelendirilmektedir. Kadın parfüm tasarımları da bu özellikler göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Kadınların çiçeksi ve şekerli kokulardan hoşlandıkları bilinmektedir. Bu da kadın parfümlerinin kokularının bu iki ana madde etrafında şekillenmesini sağlamıştır. Kadın parfümlerinde şişe tasarımlarına erkek parfümlerinden daha fazla önem verilmektedir. Kadın parfüm şişeleri zaman zaman sade ve zarif olarak hazırlanmaktadır. Bazı parfüm şişelerinde ise şatafat ön plandadır. Kadınların parfüm seçimlerinde şişeler de önem taşıdığı için firmalar şişelemeye oldukça dikkat ermektedir.

Kadın ve erkek parfümlerinde ortak noktalar da bulunmaktadır. Outlet parfümlerin kullanımı her iki cinsiyette de aynıdır. Kadın ve erkekler parfümleri temiz ciltlerine uygulamalıdır. Bu sayede parfümler kokularını daha iyi bir şekilde belli etmektedir. Özellikle duş sonrası kurulanma aşamasında sıkılan parfümlerin cilt tarafından kısa sürede emilimi gerçekleşmektedir. Bu da parfümlerin ciltte daha uzun süre kalmalarını sağlamaktadır. Parfüm kullanımında parfümün sıkılma uzaklığına da dikkat edilmelidir. Parfüm sıkılırken şişe en çok 20 cm uzaklıkta tutulmalıdır. 10 cm’den yakın olarak parfüm sıkmak da uygun değildir. Parfümlerden en yüksek faydayı alabilmek için kullanım önerileri uygulanmalıdır.