X

İlgili Alt Kategoriler

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır?
01-01-1970 tarihinde eklendi.
Kişilerin parfüm seçeneklerinde birbirinden farklı öncelikleri bulunmaktadır. Fakat hemen hemen herkesin kalıcı parfüm kullanmak istediği bilinmektedir. Doğru seçilen kalıcı parfümler sayesinde parfümün kokusu oldukça uzun süreli hissedilmektedir.

Kişilerin parfüm seçeneklerinde birbirinden farklı öncelikleri bulunmaktadır. Fakat hemen hemen herkesin kalıcı parfüm kullanmak istediği bilinmektedir. Doğru seçilen kalıcı parfümler sayesinde parfümün kokusu oldukça uzun süreli hissedilmektedir. Bu sayede de kişiler kendilerini daha uzun süre mutlu hissetmektedir. Sitemize kalıcılıkları konusunda oldukça iddialı olan parfümlere ulaşmak mümkündür. Bu parfümlerin kalıcılığa ek olarak kaliteleri de oldukça yüksektir. Böylede sitemizden alışveriş yapan kullanıcılar hem kalıcı parfümlere hem de kaliteli parfümlere sahip olmaktadır. Orijinal parfümler insan sağlığına zarar vermediği için sitemizde sadece orijinal ürünlerin satışlarına izin verilmektedir.

Günümüzde insanların parfüm seçimleri oldukça yanlış unsurlara göre yapılmaktadır. Pek çok birey sağlıklarında ve kaliteden ziyade ucuz parfüm arayışına girmiştir. Ucuz parfümler genellikle kaliteli markaların taklitleri olarak hazırlanmaktadır. Bu özelliklere sahip olan parfümlerin sağlık açısından zararlı oldukları bilinmektedir. Ayrıca taklit parfümlerin kalıcılıkları da oldukça düşüktür. Bir parfümden uzun süreli fayda sağlayabilmek için parfümün orijinal ve kaliteli olması gerekmektedir. Sitemizde bu özellikler dâhilinde iyi fiyatlı parfümler bulunmaktadır.

Parfümlerin Kalıcılıklarını Anlama Yolları

Erkek parfümü ya da kadın parfümü fark etmeksizin tüm parfümler bir ambalajlama ve etiketleme sürecinden geçmektedir. Parfümlerin etiketlerinde o parfümün içeriği hakkında bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca parfümlerin etiketlerine dikkat edilerek kalıcılık derecesini de öğrenmek mümkündür. Parfümlerde üç farklı kalıcılık derecesi bulunmaktadır. Bu dereceler; EDP, EDT ve EDC olarak ortaya çıkmaktadır.

Bir parfümün üzerinde Eau De Parfume ya da kısada EDP yazısı varsa o parfümün kalıcılık derecesi çok yüksektir. Bu özellikteki parfümlerin içerlerinde oldukça fazla esans kullanılmaktadır. Halk arasında ağır parfümler olarak da isimlendirilen parfümler aslında yoğunlardır. Yoğunlukları da onların daha fazla kalıcı olmalarını sağlamaktadır. Eau De Toilette, EDT ise daha az yoğunluk içeren parfümlerdir. Bu tip parfümlerin kalıcılıkları EDP’lere  göre daha azdır. Gündüz kullanımında ya da yaz kullanımlarında EDT parfümlerinin tercih edildikleri bilinmektedir. Eau De Cologne, EDC parfümlerinin ise kalıcılık oranları neredeyse yoktur. Bu nedenden ötürü bir parfümün kalıcı olduğunu anlamak için üzerinde EDP yazısını aramak gerekmektedir.