X

İlgili Alt Kategoriler

Orjinal ve Sahte Parfüm Ayrımı Nasıl Yapılır?

Orjinal ve Sahte Parfüm Ayrımı Nasıl Yapılır?
Bir parfüm alırken ürünü denemek isteyebilirsiniz. Parfüm firmaları da ürünlerini tanıtmak amacı ile tester parfum üretimi yaparlar. Alıcı ile parfüm üreticisi firmaların buluştukları ortak nokta da tam olarak tester parfümlerdir. Tamamen orjinal kokuya sahiptirler. Normalde üretilen şişesinden daha basit bir formda üretilir. Boyutları satışı yapılan orjinal şişesinden daha küçüktür. Kutuları daha basittir. Beyaz ya da kahverengi karton renklerde kutulardır.

Outlet Parfüm Orjinal Koku

 

 Parfüm firmaları satış amaçlı ürettikleri orjinal parfümleri şişeledikten sonra bazen paketlerde sorun olabilmektedir. Bir tarafı darbe almış ya da şişesi çizilecek şekilde hasara uğramış olabilmektedir. Ancak hazırlanmış olan bu parfümlerin vitrinlerde, tezgahlarda görünmesini firmalar uygun görmeyebilir. Bu sebepten dolayı da daha uygun fiyatlarda outlet parfüm satışa sunulur. Böylece üretici zarar etmekten uzaklaşır. Daha uygun fiyatlarda orjinal parfüm almak isteyen birçok parfüm sever bulunmaktadır. Böylece outlet parfum orjinal, güvenilir ürün olarak kullanıma hazırdır.

 

 

 Orjinal Sahte Parfüm Ayrımı

 

 Parfüm direk cilt ile temas halinde olduğundan dolayı orjinal olması büyük önem taşır. Sağlık açısından sahte ürünler test edilmemiş olduğu için kullanılmamalıdır. Alerjik rahatsızlıklara sebep olabilirler. Orjinal parfum kutularının içerisinde koruyucu bir karton daha bulunmaktadır. Şişelerin de kutuların da üzerlerinde seri numaraları mevcuttur. İlk kullanımda direk olarak parfüm çıkışı gerçekleşmez. Birkaç kez sıkıldığında parfüm gelmektedir. Kalıcı ve kokusunun güzelliği korunur. Sahte ürünlerde durum genellikle aksi haldedir.