X

İlgili Alt Kategoriler

Blog Son Yazılar

20-06-2019 tarihinde eklendi.
İnsanlar giyimleriyle karşılanır, sözleriyle uğurlanır ve kokularıyla hatırlanır. Kokulu esans yağları, aromatik karışımlar ve çeşitli kimyasal maddelerden elde edilen, insan vücudunun etrafa güzel kokular yaymasını sağlayan karışımlara parfüm denir. En eski parfüm kaynağı güller olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu zamanında, parfüm elde etmek için bir gül bahçesi ve gül yağı yapılan mekanlar olmuştu ve burada gül yağından kremler ve parfümler yapılmaktaydı.
19-06-2019 tarihinde eklendi.
Endüstriyel manada gelişim yaşanması sebebiyle birçok parfüm ortaya çıktı. Ancak sağlık açısından uygun olanı orjinal parfum kullanmaktır. Çünkü orijinal parfümler cilde zarar vermezken hoş ve ferah kokmanızı sağlar.
28-05-2019 tarihinde eklendi.
Eşinizin, sevdiklerinizin, iş arkadaşlarınızın yanında hoş kokmak varken, neden itici olasınız? Bazen parfüm kullanmak, keyfi bir hareketten çok gerekli bir durum olabilir. Ter kokmak yerine, parfüm kullanarak daha temiz ve ferah kokmak uygun bir hareket.
15-05-2019 tarihinde eklendi.
Cilde zarar vermeyen parfümlerin herhangi bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Birbirinden farklı birkaç parfüm denedikten sonra istediği kokuyu bulanlar, mevsimine göre parfüm alışverişi yapmaktadır. Egzotik ve ağır kokular da çok sevilmekte, çok fazla alıcısı bulunmaktadır. Şık giyilmiş bir kıyafetin tamamlayıcısı, güzel koku saçan bir parfüm olmaktadır.