X

İlgili Alt Kategoriler

Blog Son Yazılar

19-10-2019 tarihinde eklendi.
Parfüm Hangi Bölgelere Sıkılmalı? “Koku hayatın anlarını, yeniden hayata geçirir.” Karl Lagerfeld (Ünlü Modacı) Parfüm latinceden gelen ‘’perfumum’’ sözcüğünden türeyen esans tarihinin ilk çağlarından beri kullanılan eşsiz ve vazgeçilmez kokularının karışımıdır.
18-10-2019 tarihinde eklendi.
Parfümler hem kadın hem de erkeklerin karakterlerini ortaya koyabilecek ürünlerdir. Kişinin parfümünü doğru seçmesi kendini ifade etmesinin de bir yoludur. Ağır koku sevenler, çiçekli veya hafif kokular sevenler kullandıkları parfümler ile kişiliklerini ortaya koyabilirler.
17-10-2019 tarihinde eklendi.
Koku, insanlarla daha derin duygusal bağları destekleyebilir. Koku en güçlü duyudur. Aslında, trilyonlarca eşsiz kokuyu tespit etme yeteneğine sahiptir. Koku, hatıraları diğer duyulardan daha iyi tetikler çünkü koku ampulü, bazen duygusal beyin olarak adlandırılan sistem ile doğrudan bağlıdır. Güçlü ve benzersiz kokular derin, duygusal bağlantı anlamına gelir.
16-10-2019 tarihinde eklendi.
Koku endüstrisi milyonlarca doları içine alan dev bir sektördür. Genel oda kokularından çamaşır kokularına, parfümlerden kozmetik kokularına kadar birçok alanda mucizeler yaratır. Koku sayesinde insanların bir kişi hakkındaki fikirleri değişebilir.