X

İlgili Alt Kategoriler

Blog Son Yazılar

16-07-2019 tarihinde eklendi.
Parfümler için en ideal saklama koşullarını sağlayan mekan buzdolabıdır. Bunun nedeni hem soğuk olması hem de yeterince karanlık olmasıdır. Parfümler bu tür ortamlarda tazeliklerini daha iyi korurlar. Parfümlerin aromaları yoğun olduğundan ömürleri de yaklaşık olarak 3 yıl sürmektedir.
12-07-2019 tarihinde eklendi.
Güzel kokma istek ve arzusu insanoğlunun geçmiş dönemlerden günümüze dek en önemsediği konular arasında sayılabilir. Önceki dönemlerde, insanlar güzel kokabilmek adına bazı bitkilerin, çiçeklerin esanslarını oluştururlarmış. Gül suyu buna en güzel örnektir demek mümkündür. Parfüm sektörü, gelişime her daim açık ve globalleşen dünyada asla önemini yitirmeyecek sektörlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
08-07-2019 tarihinde eklendi.
Tepe, kalp ve dip noktalarında farklı koku ve esansları içeriğinde bulunduran tester parfümler çeşitli bitkilerin özlerinden imal ediliyor. İçerisinde gül, zambak, açelya ve akasya gibi farklı çiçeklerin kokuları yer almaktadır.Bunun yanı sıra biberiye, yeşil mandalina ve bergamot gibi koku çeşitleri ise genellikle erkek parfümlerinde karşımıza çıkıyor. Diğer seçenekler arasında unisex parfümlerde de sıklıkla tercih edilen siyah orkide ve sandal ağacı kökleri de mevcuttur.
04-07-2019 tarihinde eklendi.
Güzel kokular sürmek her yüzyılda insanları mutlu eden ve ihtiyaç duydukları gereksinimler arasında yer almaktadır. Özellikle kadınların en çok önem verdikleri güzel kokmayı sağlayan parfümler bulunmaktadır. Parfüm alırken de birçok özelliğe dikkat etmek gerekiyor ve en başta sağlık açısından herhangi bir zarar teşkil etmemeli diyebiliriz.