X

İlgili Alt Kategoriler

Parfüm Dünyasının Cezbediciliği

Parfüm Dünyasının Cezbediciliği
Parfüm; kokulu esans yağlar, aromatik karışımlar ve kimyasallardan elde edilen; koku amaçlı kullanılan ürünlere denir. Parfümlerin genellikle üzerinde yazılı olan bazı yabancı bilgiler vardır. Bu bilgiler, çoğu kişi bilmese de; parfümün özellikleri hakkında net bilgiler verir.Kısaca "EDP" olarak geçen, "eau de parfum" tanımı; çok kalıcı kokuyu belirtir. "EDT" olarak geçen, "eau de toilet" tanımı ise; çok daha az kalıcı kokuya sahip olduğunu gösterir. Tüm bunlar, esanslarına göre parfüm sınıflarıdır

Orjinal Parfüm Kavramı

 

 Orjinal parfümler; gerek genel özellikleri ve gerekse şişesi, dış donanımı ve detaylarıyla bir noktada ayrılır. Açık parfümler de, aynı orjinal parfüm gibi üretilmektedir. Fakat kullanılan hammaddeleri, kesinlikle kompoze esanslardır. Bu esans, yaygın olarak kullanılır. Tam 0 doğal ham madde kullanansa yok denecek gibidir.

 

 Tester Parfümlerin Yapısı ve Orjinal Tester Kavramı

 

 Genellikle, tester parfum orjinal olan parfümlerin numunesi olarak kullanılır. Parfüm üreticilerince sunulan ve müşterilerin parfüm satın almadan önce kokusunu deneyerek alabilecekleri numunelerdir. Orjinal tester parfümlerin şişesi ve ambalajı üzerindeki ibareler ile yazılar; satılacak parfümle birebir aynı özelliktedir. Outlet parfümler 0 orjinaldir. Fakat, outlet denilerek taklit ürün satıldığı durumların da olduğu unutulmamalıdır. Outlet parfüm tester parfüm de değildir. Üzerinde herhangi bir "tester" ya da "satılamaz" tarzında uyarılar yer almaz.