X
Hakkımızda

Gümrük Malları Nedir?

İthalat ve ihracat sırasında gümrüklerde herhangi bir uygunsuzluk nedeniyle takılan ürünler, devletin ithalat ve ihracat yasalarına aykırı herhangi bir durum söz konusu olduğunda belirli bir süre bekletilir. Bu süre sonunda, ilgili firmalara cezalar kesilir. Eğer firmalar bu cezaları ödeyip ürünlerini almazsa, devlet bu ürünleri açık artırma usulü ile toplu bir şekilde satışa çıkarır. İhalede en yüksek teklifi veren kişi veya firma bu ürünleri alır.

Gümrük Malları Haciz Malları mıdır?

Gümrük mallarının haciz malları ile hiçbir alakası yoktur. Gümrük malları, yukarıda da belirttiğimiz gibi, usulsüzlük nedeniyle devlet tarafından el konulan mallardır. İcra malları ise, vatandaşın herhangi bir şekilde ödemesi gereken parayı ödemediği için icra mahkemeleri tarafından el konulan mallardır.

Sigorta Şirketlerinden Alınan Ürünler Nedir?

Sigorta şirketleri tarafından sigortalanan ürünlerin, sigorta hasarı kapsamına girecek şekilde zarar görmesi durumunda, sigorta şirketleri ürünlerin parasını ödeyip, hasarlı ürünleri geri alır. Daha sonra bu ürünler, ilgilenen firmalara teklif usulü satışa çıkarılır ve en yüksek teklifi veren firma bu ürünleri alır.

Sigorta Şirketlerinden Alınan Ürünlerin Hepsi Hasarlı mıdır?

Sigortadan alınan ürünler genellikle su basmaları, yangınlar, şehirler arası ve uluslararası taşımacılık sırasında konteynerlerin devrilmesi nedeniyle oluşan hasarlardan kaynaklanır. Bu tür durumlarda çoğu zaman ürünlerin tamamı hasar görmez, ortalama hasar durumu %50 civarındadır. Firmamız, bu tür ürünleri aldığında gerekli tüm kontrolleri yapar, böylece sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Kargo Firmalarından Alınan Ürünler Nedir?

İnternet üzerinden ve uzak yerlere kargo firması aracılığıyla yapılan ürün gönderimleri sırasında, çeşitli nedenlerden dolayı (örneğin taşıma esnasında kutuların deformasyonu, müşteriye zamanında ulaşmayan ürünler) kargo firmasına iade edilen ürünler, genellikle her ay sonunda Türkiye'nin bir şehrinde toplanır ve kapalı zarf usulü ile teklif verilir. En yüksek teklifi veren firma bu ürünleri alır ve gerekli kontrolleri yaptıktan sonra satışa çıkarır. Firmamız, Türkiye genelindeki bazı kargo ihalelerine katılarak genellikle ihaleyi kazanmakta ve müşterilerimize piyasaya göre çok daha uygun fiyatlarla satış imkanı sunmaktadır.

Not: Sitemizde kesinlikle icra malları bulunmamaktadır.

 

BİZE ULAŞIN

Birbirinden Özel kampanyalarımızdan ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için Hafta içi
08:00 / 18:00'a kadar bize ulaşabilirsiniz.

BİZE YAZIN

Mecidiyeköy Mah. Şahinler Sok.
No:3/A Şişli/İstanbul
0850 885 17 08
  • image
  • image